Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczyna się sezon żeglarski na Wielkich Jeziorach Mazurskich

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

W sobotę otwarcie sezonu żeglarskiego na Mazurach, ale pierwsi wodniacy  rozpoczęli długi weekend w piątek. 

W sobotę oficjalnie otwieramy szlaki na Wielkich Jeziorach Mazurskich – powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz. Dodała, że na stronie internetowej bialystok.wody.gov.pl jest komunikat nawigacyjny, w którym są informacje m.in. o utrudnieniach dla żeglarzy czy godzinach otwarcia śluz.

Główny szlak żeglugowy Pisz – Węgorzewo o długości ponad 86,5 kilometra zaczyna się w Piszu od wypływu rzeki Pisy z jeziora Roś, a kończy w Węgorzewie przy jazie „Zamek” na rzece Węgorapie.

Patrząc w górę szlaku, czyli w kierunku Węgorzewa, prawa strona znakowana jest bojami czerwonymi, zaś lewa – zielonymi. Odstępy między bojami wynoszą około pół kilometra. Od szlaku głównego ustawionych jest 5 szlaków bocznych, które znakowane są jednostronnie.

W sumie Zarząd Zlewni w Giżycku ustawił około 450 boi oraz 85 znaków brzegowych na łącznej długości prawie 150 kilometrów.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wielkie Jeziora Mazurskie, otwarcie, sezon żeglarski
Sezon żeglarski coraz bliżej. Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich pojawiły się już boje kardynalne

Żółto-czarne tyczki umieszczane są w miejscach niebezpiecznych dla żeglarzy. - To bardzo ważne znaki - podkreśla Jarosław Sroka, dyrektor biura Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Boje kardynalne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV