Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczyna się WAMA Film Festival. Sprawdź program

Fot. Przemysław Skrzydłoma film festival

Projekcje filmowe, konkursy, spotkania z gwiazdami, warsztaty i debaty – w Olsztynie po raz piąty odbędzie się WAMA Film Festival. W tym roku hasłem festiwalu jest Godność.

Tegorocznym hasłem imprezy jest „Godność’. O tym jak czuje się po pięciu latach funkcjonowania Festiwalu, mówi jego dyrektor Marcin Kot-Bastkowski:

00:00 / 00:00

Jak co roku, prezentowane będą filmy związane z najważniejszymi problemami współczesnego świata. Organizatorom chodzi zwłaszcza o ukazywanie funkcjonowania różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych. Dlatego w tym roku filmy do konkursu fabuł wybierano pod kątem koprodukcji.

W ramach imprezy odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych i Konkurs Filmów Krótkich. W pierwszym zobaczymy między innymi takie filmy jak Dogman, Granica, Fokstrot czy Donbas. W jury Konkursu Głównego zasiądzie nasz redakcyjny kolega krytyk filmowy Łukasz Adamski:

00:00 / 00:00

Podczas WAMA Film Festival wręczone zostaną nagrody Grand Prix w Konkursie Głównym i Konkursie Filmów Krótkich oraz, po raz pierwszy w obu konkursach, nagroda specjalna za najlepszy debiut.

Ponadto, w Konkursie Filmów Krótkich swoją nagrodę przyzna również Jury Warmii i Mazur. Wręczone zostaną także nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im.Jana Machulskiego.

WAMA Film Festival w Olsztynie potrwa do soboty (13.10). Szczegółowy harmonogram festiwalu można znaleźć tutaj.

Posłuchaj relacji Moniki Szczygło

 

Autor: P. Karpiszen/M. Szczygło
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WaMa Film Festival
„Festiwal ciągle jest młodszy”. W Olsztynie rusza WaMa Film Festiwal

W Olsztynie startuje dziś (wtorek) kolejna, piąta już edycja WaMa Film Festiwalu. Najważniejszym założeniem imprezy jest promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV