Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozpoczynają się 18. Dni Papieskie. „Nauka Jana Pawła II jest ciągle żywa”

Koncert Papieski. Fot. M. Stankiewicz

Gala i koncert zainaugurowały w Elblągu 18. Dni Papieskie. W tym roku przebiegają one pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Dni Papieskie upamiętniają wybór Karola Wojtyły na papieża, 16 października 1978 roku.

– Jego nauka jest wciąż żywa – podkreśla biskup elbląski Jacek Jezierski:

Jan Paweł II pozostaje dla nas źródłem, z którego będziemy długo czerpać. Oczywiście, świat się zmienia, jednak myśli Jana Pawła II będą frapować jeszcze długi czas.

00:00 / 00:00

Od 12 lat podczas Dni Papieskich przyznawana jest nagroda Biskupa Elbląskiego TUUS. To wyróżnienie, które mogą otrzymywać osoby świeckie i duchowne.

Nie trzeba wiele robić, by na nią zasłużyć

– wyjaśnia ksiądz dr Andrzej Kilanowski, członek kapituły konkursu.

Laureatem nagrody TUUS został misjonarz i socjolog ks. dr Stanisław Gorgol z Parafii Świętej Rodziny w Elblągu. Ks. Stanisław Gorgol jest kapłanem blisko 30 lat. Służy w Elblągu, ale nosi go po świecie. Ostatnio wrócił z Wenezueli, wcześniej był w Ekwadorze i Rosji. Jest wyjątkowo skromny. Jego zdaniem rolą kapłana jest po prostu być z ludźmi- koło nich i z nimi.

Świetny organizator, pracowity i wrażliwy. Uważa, że to coś naturalnego, że trzeba pomagać

–  tak o laureacie mówi jego przyjaciel ks Andrzej Kłódka. Laureat TUUSA 2018 na co dzień wspiera społeczność swojej elbląskiej parafii.

Galę Dni Papieskich od lat wspólnie organizują Biskup Diecezji Elbląskiej i Prezydent Elbląga. W tym roku uświetniają ją występy Chóru Męskiego z Parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Iławie oraz koncert Eleni.

Biskup Elbląski Jacek Jezierski. Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV