Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozstrzygnięto przetarg na budowę jednego z odcinków S61 Wysokie-Raczki

Budimex  chce zbudować jeden z odcinków drogi ekspresowej S61 od węzła Wysokie do Raczek za około 484 mln zł.

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął przetarg na projekt i budowę – podał  rzecznik Karol Głębocki. Planowany czas realizacji to 29 miesięcy, z wyłączeniem miesięcy zimowych.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki została podzielona na trzy odcinki. Pierwszy to liczący 23 kilometry odcinek Szczuczyn – węzeł Ełk Południe. Drugi, między węzłem Ełk Południe do węzła Wysokie ma około 20 kilometrów oraz prawie 4 km łącznika  do obwodnicy Ełku. Trzeci to 20-kilometrowy odcinek od węzła Wysokie do Raczek.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wszelkich wymaganych pozwoleń niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.

Budowa drogi ekspresowej S61 jest współfinansowana przez Unię Europejską.

Redakcja: BSChromy za PAP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, droga
Podróż z Olsztyna do Warszawy będzie bezpieczniejsza i szybsza

Miliard 700 tysięcy złotych będzie kosztowała przebudowa krajowej siódemki na odcinku od Płońska do miejscowości Czosnów na Mazowszu. - To kolejny ważny krok przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV