Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruch to zdrowie – 06.06.2020

Fot. Fotolia.com

W audycji „Ruch to zdrowie” o Festiwalu Zdrowia w Gołdapi, Biegu o Złotą Monetę, odmrożeniu siłowni i klubów fitness oraz rolkach.

Festiwal Zdrowia
Co roku o tej porze w Gołdapi odbywa się Festiwal Zdrowia. Niestety tym razem w zupełnie innej formie – ponieważ on line. O szczegółach opowiada w rozmowie z Izabelą Malewską Halina Wojtanis – dyrektor Domu Kultury w Gołdapi.

00:00 / 00:00

 

Bieg o Złotą Monetę
Bieg o Złotą Monetę w tym roku odbywa się w wersji wirtualnej –  tak, aby każdy mógł pobiec w dowolnym dla siebie miejscu i jednocześnie wesprzeć chore dzieci z Warmii i Mazur. IV edycja biegu trwa – do niedzieli można się zapisywać i biec. O przedsięwzięciu z Iwoną Żochowską-Jabłońską z  Fundacji Przyszłość Dla Dzieci rozmawiała Izabela Malewska.

00:00 / 00:00

 

Siłownie i kluby fitness otwarte
Od dziś znowu mogę działać siłownie, baseny i instytucje kulturalne. Mimo poluźnień restrykcji spowodowanych pandemią koronawirusa, nie wszystkie obiekty zdecydowały się na otwarcie. Pierwszy otwarty klub fitness w Olsztynie w śródmieściu odwiedziła nasza reporterka, Katarzyna Piasecka, która rozmawiała z Joanną Niemotko – menadżer klubu fitness w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Z ludźmi, którzy przyszli poćwiczyć po przerwie oraz trenerami Anną Godlewską i Jakubem Kostką rozmawiała Katarzyna Piasecka.

00:00 / 00:00

 

Rolki
Trening nie dzieli się tylko na siłowy i cardio. Warto pamiętać też o tym, że istnieje coś takiego jak rolowanie. Na siłowni można coraz częściej zauważyć osoby, które chodzą z wałkami/rollerami. Co to i do czego służą mówił Dawid Mieczkowski – trener personalny ze specjalizacją terapii ruchowej.

 

Autor: M.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Maciej Świniarski, Dawid Mieczkowski, siłownie, fitness, koronawirus
Mieszkańcy Olsztyna mogą wrócić do treningów. Jakie zasady obowiązują w klubach fitness?

Od dziś znowu mogą działać siłownie, baseny i instytucje kulturalne. Mimo poluźnień restrykcji spowodowanych pandemią koronawirusa, nie wszystkie obiekty zdecydowały się na otwarcie. Pierwszy taki klub...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV