Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruch to zdrowie – 23.05.2020

Fot.pixabay.com

Dziś w audycji „Ruch to zdrowie” o odmrażaniu obiektów sportowych, o turystyce na Warmii i Mazurach oraz o rowerach i hulajnogach elektrycznych.

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są luzowane. W pierwszej kolejności zostały otwarte parki, skwery i lasy, a od 18 maja można już uprawiać sport na obiektach zewnętrznych, tylko trzeba je odpowiednio przygotować.

Jak powrót do sportu i rekreacji wygląda w stolicy Warmii i Mazur mówił Zbigniew Szymula rzecznik prasowy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

A jakie obiekty zostały już otwarte w Ełku mówił Dariusz Jeżewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.

00:00 / 00:00

Elbląg postanowił, że trzeba zaktywizować mieszkańców. O akcji „Aktywuj się z MOSiR-em” mówiła Natalia Szrama z MOSiR w Elblągu.

00:00 / 00:00

Czy branża turystyczna na Warmii i Mazurach po przerwie związanej z pandemią koronawirusa odrodzi się, czy uda się zniwelować straty z ostatnich dwóch miesięcy mówił prof. Jarosław Jaszczur – Nowicki z Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, specjalista branży turystycznej.

Teraz o ruchu, ale z wykorzystaniem wspomagania. Ostatnio coraz bardziej popularne są rowery elektryczne i hulajnogi elektryczne. Czym są, jaka jest ich przyszłość, jak są zbudowane rowery elektryczne oraz jaka bateria będzie najbardziej efektywna mówił Krzysztof Rutkiewicz – mechanik rowerowy, były zawodnik kolarstwa, obecnie trener kolarstwa, pasjonata rowerów elektrycznych.

A czym się różni elektryczna hulajnoga od elektrycznego roweru wyjaśniał Krzysztof Rutkiewicz.

00:00 / 00:00
Redakcja: D.Kucharzewska/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiceminister infrastruktury o odmrażaniu ruchu lotniczego: 1 czerwca przywracamy część połączeń krajowych

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała przedstawił szczegóły dotyczące odmrażania rynku lotniczego po pandemii koronawirusa. Zapowiedział trzy etapy przywracania ruchu. Pierwszym jest ogłoszony w tym tygodniu powrót samolotów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV