DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Ruch za silny dla Stomilu. Olsztynianie doznali trzeciej porażki w sezonie

Wiktor Biedrzycki. Fot Artur Szczepański

Podopieczni Tomasza Asenskiego wracają z Chorzowa bez punktów. Ruch okazał się za silny i wygrał na własnym boisku 3:1. To trzecia porażka Stomilu w tym sezonie.

Bramki dla drużyny z Chorzowa w pierwszej połowie meczu zdobyli V. Prosinkovic ( 24 min.) i M. Przybecki (33 min.). Po zmianie stron czerwoną kartkę zobaczył obrońca chorzowian M. Zawal. W 84 minucie kontaktową bramkę dla Stomilu zdobył P. Baranowski. Pięć minut później wygraną piłkarzy ze Śląska przypieczętował K. Słoma ustalając wynik spotkania na 3:1.

Kontrowersje wzbudził zwłaszcza ostatni gol. – Jestem zniesmaczony postawą chorzowian, których koledzy leżeli na murawie, a oni zamiast wybić piłkę na aut, ruszyli na bramkę – mówił kapitan Stomilu, Janusz Bucholc.

00:00 / 00:00

Nasz reporter – Maciej Świniarski, pytał o tę sytuację trenera Ruchu – Krzysztofa Warzychę. Szkoleniowiec jednak nie był skory do zajęcia stanowiska w tej sprawie.

W najbliższy wtorek piłkarze z Olsztyna będą mieli szansę poprawić swój dorobek punktowy. Do stolicy Warmii i Mazur przyjedzie aspirujący do zajęcia czołowego miejsca w lidze GKS Tychy.

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn, Ruch Chorzów
Tomasz Giżyński: Stomil jest naszą drużyną. To przywiązanie na całe życie

Kolejnym gościem w Bliższych Spotkaniach był Tomasz Giżyński, prezes Zarządu Stowarzyszenia Socios Stomil. Tematem cały czas pozostaje kibicowanie, tym razem na szczeblu lokalnym. W kibicowaniu bardzo...