Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rugbyści opanowali olsztyńską plażę

Fot. Łukasz Węglewski

Na Warmii i Mazurach rozpoczął się prawdziwy „boom” na siatkówkę plażową oraz plażową piłkę ręczną. Teraz serca kibiców podbija rugby plażowe.

Zwycięstwem Lechii Gdańsk zakończył się w Centrum Rekreacyjno-Sportowym UKIEL 4. turniej Ukiel Beach Rugby Cup.

Wszystko poszło zgodnie z planem. Zawodniczki i zawodnicy są zadowoleni. Obyło się bez kontuzji – a to jest dla nas, organizatorów – najważniejsze – podkreśla prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby – Henryk Pach.

00:00 / 00:00

Piotr Świniarski zapytał także samych zawodników o warunki pogodowe i infrastrukturę Centrum Rekreacyjno-Sportowego UKIEL, gdzie odbywał się turniej. My rugbyści jesteśmy z natury twardzi, także pogoda nie robi na nas wielkiego wrażenia. Miejsce do rozgrywania takich turniejów jest piękne, kibice dopisali, poziom sportowy był również wysoki – zaznacza Marek Płonka z Lechii Gdańsk.

00:00 / 00:00

Gospodarze imprezy – Rugby Team Olsztyn zajęli 5. miejsce. Przemysław Andrzejewski uważa jednak, że wynik nie był najważniejszy.

00:00 / 00:00

W turnieju wystartowało 12 drużyn męskich i 4 żeńskie.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rugby
Elbląg nowym miejscem na polskiej mapie rugby

Olsztyn i Purda, a teraz Elbląg dołączył do warmińsko-mazurskiego okręgu rugby. Licencję członkowską elbląska drużyna dostała miesiąc temu. Trenuje w niej kilkunastu zawodników - zarówno doświadczonych,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV