Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza cykl bezpłatnych szkoleń informatycznych w zakresie poruszania się w świecie wirtualnym


Gmina Miasto Elbląg w partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizuje projekt pn. „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców Gminy Miasto Elbląg” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

W ramach projektu zaplanowano cykl bezpłatnych szkoleń informatycznych dla mieszkańców miasta Elbląg powyżej 25 rokużycia, w tym również emerytów i osób aktywnych zawodowo. Szkolenia mają na celu podniesienie kompetencji cyfrowych w zakresie umiejętności informatycznych, komunikacyjnych, korzystania z usług publicznych, czyli – jak wykorzystać zasoby Internetu, aby podnieść skuteczność jego działania w codziennym życiu.

Umiejętności cyfrowe poruszania się w świecie wirtualnym są w obecnej dobie niezbędnym narzędziem oszczędzającym czas i pieniądze. Świat wirtualny spotykamy zarówno w pracy, nauce, opiece nad dziećmi, czy przy załatwianiu spraw administracyjnych. Dlatego Gmina Miasto Elbląg stawiając na rozwój i edukację mieszkańców zaplanowała szkolenia o tematyce:

  • Rodzic w Internecie;
  • Moje finanse i transakcje w sieci;
  • Mój biznes w sieci;
  • Działam w sieciach społecznościowych;
  • Tworzę własną stronę internetową (blog);
  • Kultura w sieci.

Informacje o szkoleniach można uzyskać od poniedziałku do piątku (w godz. 07:30-13:30): w Urzędzie Miejskim w Elblągu, Departament Strategii i Rozwoju, ul. Łączności 1, Budynek Urzędu Stanu Cywilnego (Budynek „D”),  I piętro, pok. 12 lub pod numerem telefonu: 55-239-33-16 lub pod adresem e-mail: rekrutacja@umelblag.pl.

Źródło: Miasto Elbląg

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, szkolenie
Specjalna wyszukiwarka pomaga znajdować groby. Wystarczy wpisać nazwisko, a system wskaże miejsce pochówku

Elblążanie i przyjezdni, odwiedzający groby bliskich w Elblągu, mogą korzystać z wyszukiwarki grobonet. Na wirtualnej mapie dostępnej przez internet można szybko odnaleźć groby wszystkich osób pochowanych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV