Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza edukacja młodych rowerzystów

Z programu Rowerowa Szkoła cieszy się oficer rowerowy Olsztyna – Mirosław Arczak. Fot. Łukasz Węglewski

W Olsztynie więcej uczniów może bezpiecznie dojeżdżać do szkół rowerami. Od wiosny w placówkach będzie prowadzony program „Rowerowa Szkoła”, w którym już w poprzednim sezonie rowerowym uczestniczyło 7 podstawówek i gimnazjów z Olsztyna.

Teraz czas rozszerzyć program na tysiące dzieci, które podczas – co najważniejsze – praktycznych kursów nauczą się bezpiecznie poruszać po ulicach – podkreśla oficer rowerowy miasta Mirosław Arczak.

00:00 / 00:00

Projekt „Rowerowa Szkoła” realizowany jest przez ogólnopolską sieć organizacji „Miasta dla Rowerów”. Operatorem przedsięwzięcia jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, która zdobyła na niego 600 tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Program jest prowadzony w 10 miastach – przewiduje zajęcia teoretyczne i praktyczną naukę jazdy po ulicach. Szkoły, które będą aktywnie uczestniczyć w programie dostaną od miasta parkingi rowerowe. (skra/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, nauka, rower, Rowerowa Szkoła
Tadeusz Krzymowski: utworzenie oddziału PAN to nobilitacja środowiska naukowego

Utworzenie w Olsztynie oddziału Polskiej Akademii Nauk to duże wyróżnienie dla środowiska naukowego Olsztyna i Polski Wschodniej - mówił w Porannych Pytaniach profesor Tadeusz Krzymowski, twórca...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV