Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza kolejna edycja projektu Sportowa Polska. Kto skorzysta na rządowym programie?

Hala Urania w Olsztynie. Fot. P. Getka

Dofinansowanie budowy m.in. boisk i hal sportowych, kortów tenisowych, przystani wioślarskich czy lodowisk, a także remonty już istniejących obiektów – to jest w zamierzeniach rozpoczynającej się nowej edycji programu Sportowa Polska prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Olsztyn ma spore zaległości w infrastrukturze sportowej, wystarczy wspomnieć sztandarowe stadion Stomilu czy halę Urania. Miasto będzie składało wnioski o dofinansowanie, ale bez większych nadziei na powodzenie – przyznaje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński. Jak mówi, w tej chwili jesteśmy przygotowani m.in. do budowy nowego stadionu, nowej hali Urania, rozbudowy i zadaszenia lodowiska przy ulicy Jeziołowicza. Koszt tych inwestycji to w sumie 300 milionów złotych.

Program Sportowa Polska na cały kraj w tym roku przewiduje 10 milionów złotych. Skorzystać mogą mniejsze kluby – uważa Andrzej Nakielski prowadzący klub piłkarski Naki. Klub pozyskał teren po stadionie LZS Pozorty i teraz liczy na wsparcie ministerstwa w realizacji planów.

Termin składania dokumentów kończy się wraz z marcem.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lodowisko, infrastruktura, dofinansowanie, rozbudowa, stadion Stomilu, Hala Urania
Będzie bezpieczniej na Zalewie Wiślanym. Monitoring przeciwpowodziowy zostanie rozbudowany

Wody Polskie rozbudują system monitoringu przeciwpowodziowego w delcie Wisły i na Żuławach. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, któremu podlega Zlewnia Elbląg podpisał właśnie umowę z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV