Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza konkurs na ekogospodarstwo

Ogród, zdjęcie na licencji CC

Starostwo Powiatowe w Braniewie zaprasza właścicieli działek, przydomowych ogrodów a także osoby prowadzące gospodarstwa rolne i agroturystyczne do udziału w konkursie „Ekogospodarstwo 2013”.

Jego celem jest promocja działań proekologicznych, przekazywanie wiedzy o racjonalnym gospodarowaniu odpadami i korzystaniu ze środowiska, a także zachęcenie mieszkańców do dbania o estetykę i warunki higieniczno-sanitarne gospodarstw.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 lipca. Jednocześnie powiat zachęca do uczestnictwa w innych akcjach poświęconych ekologii: a w szczególności w konkursie „Zwierzęta naszych lasów, pól i łąk” oraz w plebiscycie na najgrubsze drzewo powiatu pt. „Przyjaciel Lipy Jakubowej”.

Wszelkie informacje o konkursach, regulaminy i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronach internetowych powiatu braniewskiego. (osk/bsch)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs
Patriotycznie w Jezioranach

Anna Łokuciejewska z Biskupca zwyciężczynią Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Jezioranach. Lureatka jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu. Pierwszą nagrodę jury przyznało jej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV