Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza nowa edycja programu Senior Plus. Do rozdysponowania jest 80 milionów złotych

Fot. fotolia

Do 7 stycznia można składać wnioski na utworzenie dziennego domu lub klubu seniora. Dofinansowanie pochodzi z programu Senior Plus.

Kwota do rozdysponowania z programu Senior Plus to 80 milionów złotych. Chodzi o tworzenie dziennych domów i klubów dla seniorów. Dzienne domy to miejsca, w których osoby starsze korzystają z oferty kulturalno-sportowej i mają zapewniony posiłek i pomoc w czynnościach dnia codziennego.

Z kolei Kluby Senior Plus działają w bardziej uproszczonej formule, by z programu mogły skorzystać mniejsze gminy. W tym roku wnioski na dofinansowanie otrzymało 35 projektów, w tym 15 na utworzenie i wyposażenie placówki Senior Plus i 20 ofert na zapewnienie funkcjonowania placówek Senior Plus. Dzięki pieniądzom w tym roku, na Warmii i Mazurach, powstaną 3 nowe dzienne domy i 16 klubów z łączną liczbą 307 miejsc.

Ponadto rząd ponownie uruchomił czwarty moduł z programu Maluch Plus, gdzie o dofinansowanie mogą starać się podmioty niepubliczne. Termin składania ofert mija 10 stycznia.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Spotkanie nt. programu Senior Plus. Fot. D.Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, program, Maluch Plus, senior plus
Spłaciłeś kredyt przed terminem? Możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej otwiera drogę do żądania zwrotu prowizji oraz innych niesłusznie pobranych opłat z tytułu zaciągniętych kredytów. Sprawa dotyczy tysięcy osób w Polsce,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV