Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
IMIENINY: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
EUR: 4.3275 CHF: 3.7199
USD: 3.717 GBP: 4.8376
Logowanie
 

Rusza nowy nabór na zakup mieszkania w programie MdM. Wnioski można składać od wtorku

Fot.Pixabay.com

Do rozdysponowania jest kwota prawie 67 milionów złotych. Środki te mogą wystarczyć na dofinansowanie wkładu własnego dla około 2,6 tysiąca wnioskodawców. Banki będą mogły rejestrować wnioski od 8 sierpnia, aż do wyczerpania puli.

O dofinansowanie może ubiegać się każdy, kto nie ukończył 35. roku życia (lub ukończy 35. rok życia w 2017 roku) oraz nie był dotychczas właścicielem nieruchomości mieszkalnej (nie dotyczy osób wychowujących co najmniej troje dzieci).Dofinansowanie można uzyskać na zakup mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego, o powierzchni do 75 m kw. (lub 85 m kw. w przypadku osób wychowujących co najmniej troje dzieci); domu jednorodzinnego o powierzchni do 100 m kw. (lub 110 m kw. w przypadku osób wychowujących co najmniej troje dzieci).

Złotówkowy kredyt na zakup nieruchomości musi  stanowić co najmniej połowę ceny zakupu nieruchomości oraz  spłacany przez a co najmniej 15 lat.Ogłoszenie nowego naboru jest możliwe dzięki nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych, pozwoli to na wykorzystanie dodatkowych 68 milionów złotych na dofinansowanie zakupu mieszkań w ramach środków na 2017 rok.

Aby uzyskać finansowe wsparcie konieczne jest złożenie wniosku o dofinansowanie wkładu własnego wraz z wnioskiem o kredyt w dowolnym oddziale jednego z banków biorących udział w programie. Lista banków biorących udział w programie.

Autor: PAP

Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkanie, nabór, wnioski
Na Warmii i Mazurach brakuje funkcjonariuszy straży granicznej. Ruszył dodatkowy nabór

W tym roku 12 osób będzie miało szansę zasilić szeregi funkcjonariuszy. Każdy kandydat musi przejść dwuetapowe eliminacje. Pierwsza to formalności związane ze złożeniem dokumentów. Później wstępna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV