Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza przetarg na dokumentację i projekt północnej obwodnicy Olsztyna i obwodnicy Dywit

Olsztyńska GDDKiA skierowała do publikacji ogłoszenie o przetargu na wykonanie studium korytarzowego i studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do decyzji środowiskowej dla północnej obwodnicy Olsztyna i obwodnicy Dywit.

Ogłoszenie o tym przetargu skierowano w środę do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i niebawem ukaże się ono na platformie zakupowej GDDKiA.

Przeanalizowane zostaną co najmniej trzy warianty układu drogowego, składającego się z obwodnicy Olsztyna, obwodnicy Dywit i odcinka od granicy administracyjnej Olsztyna do skrzyżowania z ul. Sybiraków .

Jak podała GDDKiA, zadaniem wykonawcy będzie również poinformowanie lokalnej społeczności i wszystkich zainteresowanych, np. organizacji ekologicznych, o planowanym przedsięwzięciu, a także zebranie opinii na temat proponowanych rozwiązań. Na każdym z etapów przygotowania inwestycji mają być prowadzone spotkania informacyjne we wszystkich gminach, przez które przechodzą analizowane warianty trasy.

Szacunkowy koszt inwestycji to około 980 milinów złotych, a długość około 20 kilometrów. Prace przygotowawcze dla tego zadania przewidziane są na lata 2021-25, a sama jego realizacja w latach 2026-30.

 

Autor: L.Tekielski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, Olsztyn, Dywity, projekt, przetarg, północna obwodnica
Referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna?

Prawo i Sprawiedliwość nie wyklucza inicjatywy referendalnej w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna. Działacze tej partii rozpoczęli cykl konferencji podsumowujących działalność Piotra Grzymowicza. Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV