Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza sezon zimowy na sztucznie mrożonym torze łyżwiarskim w Elblągu

Lodowisko Kalbar w Elblągu

Obiekt jest udostępniany klubom sportowym specjalizującym się w łyżwiarstwie szybkim na torze długim, szkołom na lekcje WF, a wieczorem i w weekendy wszystkim chętnym.

Pierwsze wejście na lód dziś od 18.30. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają najwyższe bonusy na ślizgawkę, jest też system ulg dla innych grup mieszkańców. Tor łyżwiarski jest sztucznie mrożony, ale jest obiektem otwartym. To znaczy, że wrażliwym jednak na pogodę.

To wymaga od obsługi tafli dużej wiedzy i ma wpływ na koszty

– podkreśla Andrzej Bugajny, dyrektor MOSIR.

Obiekt służy nie tylko do rekreacji, ale głównie do treningów sportowych. Jest też miejscem rozgrywania zawodów, choć nie ma rozmiaru olimpijskiego. Oba sztucznie mrożone obiekty łyżwiarskie noszą imiona dwojga elblążan, bardzo zasłużonych dla polskiego łyżwiarstwa szybkiego. Patronką hali lodowiska Helena jest medalistka olimpijska Helena Pilejczyk, a tor nosi nazwę Kalbar na cześć Kazimierza Kalbarczyka, wybitnego trenera kilku pokoleń panczenistów.

 Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Elbląg, lodowisko, rekreacja
Dowództwo 16. Dywizji Zmechanizowanej uroczyście rozpoczęło urzędowanie w Olsztynie

14 września szef MON Mariusz Błaszczak podczas wizyty w Bartoszycach poinformował, że w związku z powołaniem 18. Dywizji dowództwo 16. Dywizji wróci do województwa warmińsko-mazurskiego, bo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV