Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszył proces 31-latka, który chciał zabić matkę

Sąd Okręgowy w Olsztynie

Wrócił z pracy w Holandii, pokłócił się z matką, a następnie usiłował ją zabić – tak w skrócie brzmiał akt oskarżenia w sprawie Roberta R. z Bartoszyc.

Proces zaczął się przed sądem okręgowym w Olsztynie. Prokuratura twierdzi, że 31-latek w czasie domowej awantury najpierw pobił matkę pięściami, a później próbował ją udusić ręcznikiem, który był w kuchni.

Oskarżony nie przyznaje się do usiłowania zabójstwa. Twierdzi, że owszem, do szarpaniny doszło, ale nie chciał zrobić matce krzywdy. Mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był pijany. Na swoim koncie ma już wyrok za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad matką.

W sprawie zostali powołani biegli psychiatrzy i chirurg, który szczegółowo opisał przed sądem obrażenia, jakich doznała kobieta. Na wyrok trzeba jeszcze poczekać. Sąd musi przesłuchać wielu świadków.

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, rozprawa, zabić matkę
Mowy końcowe w procesie komornika z Działdowa

Coraz bliżej końca procesu komornika z Działdowa oskarżonego o nieuczciwą egzekucję. Sebastian Sz., 5 lat temu, zajął majątek nidzickiego przedsiębiorcy i zdaniem prokuratury sprzedał go poniżej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV