Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Kierowcy muszą na nowo przyzwyczaić się do obecności rowerzystów

Fot. pixabay.com

„Jednośladem bezpiecznie do celu”- to nowa akcja Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, która promuje bezpieczne zachowania użytkowników jednośladów – rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów.

Policja apeluje przede wszystkim o przestrzeganie przepisów, o kulturę jazdy i empatię.

Kierowcy samochodów osobowych muszą na nowo przyzwyczaić się do tego, że oprócz nich jeżdżą też motocykliści, którzy często są mniej widoczni z uwagi na to, że ten pojazd jest dużo mniejszy. Apelujemy też do motocyklistów, żeby mieć ograniczone zaufanie. Jeżeli poruszamy się w mieście, warto myśleć też za kierowców samochodów osobowych.

– przypomina komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

To samo dotyczy rowerzystów, którzy tak jak inni uczestnicy ruchu muszą być ostrożni.

Nie szafujmy tym pierwszeństwem, które czasami mamy i nie wjeżdżajmy ślepo pod koła samochodu. Miejmy granicę zaufania. Upewnijmy się zawsze, że jesteśmy widoczni, jeździjmy w kamizelkach, odpowiednim oświetleniem. Kierowcy też na nowo muszą się przyzwyczaić do rowerzystów na drogach.

Policja przypomina o konieczności przygotowania jednośladów do sezonu, o uzupełnieniu obowiązkowego wyposażenia, a rowerzystom proponuje używanie kasków ochronnych.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, rower, przepisy
Kolejna próba oszustwa na funkcjonariusza CBŚ. 38-latka nie dała się okraść

Policja w Szczytnie ujawniła próbę oszustwa metodą na tzw. funkcjonariusza CBŚ. Do 38-letniej kobiety, mieszkanki gminy Szczytno zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV