Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła infolinia dla bezdomnych

Nie bądźmy obojętni. Naszej pomocy może potrzebować wiele osób. Fot. Łukasz Węglewski

Na Warmii i Mazurach zaczęła działać bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych. Przez całą dobę pod numerem 800 165 320 można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach i innych formach pomocy dostępnych w regionie.

Infolinię obsługują dyspozytorzy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy poinformują lub – w razie konieczności – zawiadomią policjantów, strażaków lub pogotowie ratunkowe.

Dzwoniąc pod numer 800 165 320 można także informować o osobach, których życie i zdrowie jest zagrożone ze względu na warunki atmosferyczne.

Wojewoda warmińsko-mazurski apeluje do mieszkańców, by reagowali, gdy zauważą osobę potrzebującą pomocy i by powiadomiły o tym odpowiednie służby. Zwracajmy też uwagę na osoby samotne.

Z danych Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w regionie jest około 1100 bezdomnych. W okresie zimowym będą mogli skorzystać z pomocy 84 placówek prowadzonych przez samorządy, stowarzyszenia i inne organizacje. (karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezdomni
Noclegownia w Bartoszycach przygotowana na chłody

Niemal wszystkie łóżka w bartoszyckiej noclegowni są zajęte, ale pracownicy nie zostawią nikogo bez pomocy. O szczegółach opowiada Ludwik Kożuchowski - prezes Zarządu Polskiego Komitetu Pomocy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV