Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła polsko-ukraińska współpraca naukowa

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Fot archiwum RO

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie rozpoczął współpracę z Instytutem Humanistyczno-Pedagogicznym w Krzemieńcu na Ukrainie.

Placówki mają pomagać sobie podczas prowadzenia badań naukowych, prowadzenia seminariów i publikacji skryptów i podręczników. Krzemieniec to bardzo atrakcyjne miejsce, szczególnie dla historyków i botaników. Jest tam bardzo dużo polskich cmentarzy, a także wiele rzadko spotykanych roślin – mówi profesor Andrzej Szmyt dziekan Wydziału Humanistycznego UWM i autor monografii Liceum Krzemienieckiego przetłumaczonej na język ukraiński:

00:00 / 00:00

Pierwszą okazją do spotkania naukowców będzie sesja naukowa z okazji 205 rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego i 200 Tarasa Szewczenki. Ukraińsko-polska konferencja odbędzie się w przyszłym roku w Krzemieńcu. (lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, nauka, edukacja, Ukraina
Zjazd nauczycieli języka ukraińskiego

Do Górowa Iławeckiego zjechali nauczyciele języka ukraińskiego z Polski i Ukrainy, którzy wzięli udział w międzynarodowej konferencji dotyczącej literatury ukraińskiej, metod nauczania i sposobów doskonalenia umiejętności...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV