Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła pomoc dla pogorzelców spod Kętrzyna. Są też wstępne przyczyny tragedii

3 osoby zginęły w pożarze domu w Nowej Wsi Małej. Fot. D. Wojciechowski

 

Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia w domu w Nowej Wsi Małej. Ustalił to biegły z zakresu pożarnictwa.

Jolanta Rzepko z Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie podkreśliła, że jest to opinia wstępna i będą przeprowadzane dalsze badania. Na miejscu zabezpieczono ślady, które trafią do ekspertyzy. Na jutro (21 lutego) zaplanowane są sekcje zwłok ofiar. – Śledztwo w sprawie sprowadzenia pożaru będzie prowadzone w dalszym zakresie – podsumowała Jolanta Rzepko.

00:00 / 00:00

Tragiczny pożar w Nowej Wsi Małej koło Kętrzyna wybuchł wczoraj o 5 rano. W budynku znajdowało się 10 osób, siedem z nich zdołało się uratować. W płomieniach zginęły 3 osoby, w tym 3-letnie dziecko.

Pomoc dla pogorzelców

Pogorzelcy otrzymali gminne wsparcie. – Jedną z rodzin umieszczono w mieszkaniu zastępczym – powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn Robert Trusewicz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętrzynie – Rodzinę, która straciła w pożarze trzy bliskie osoby, umieściliśmy w mieszkaniu zastępczym. Pozostałe dwie rodziny przebywają u swoich bliskich. Wspólnie z wójtem gminy Kętrzyn ustaliliśmy, że rodziny otrzymają po 3 tysiące złotych pomocy – dodał Robert Trusewicz.

00:00 / 00:00

Ponadto GOPS utworzył specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze dla ofiar pożaru. W świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Małej zorganizowano także punkt zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, między innymi mebli, pościeli i odzieży. Nie wiadomo, czy spalony budynek będzie się nadawał się do zamieszkania. Nadzór budowlany decyzję wyda dopiero w drugiej połowie tygodnia.

 

(dwoj/kos/apod)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, Nowa Wieś Mała
Przypadkowi kierowcy zaalarmowali strażaków o pożarze domu w Mrągowie

9 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej z Mrągowa i okolic gasiło pożar budynku jednorodzinnego przy ulicy Wolności na obrzeżach Mrągowa. - O palącym się dachu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV