Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła śmieciowa infolinia

Śmieciowa kampania informacyjna w Elblągu ruszyła na całego. Tamtejszy Urząd Miasta uruchomił bezpłatną infolinię, pod numerem 800 889 787 udzielane są wszystkie informacje dotyczące nowych zasad gospodarki odpadami, które mają obowiązywać od 1 lipca.

Mieszkańcy Elbląga dostali do skrzynek specjalne ulotki, a na stronie internetowej ratusza działa zakładka z wyjaśnieniami i podpowiedziami.

Pierwsza jest taka, żeby w odpowiednim czasie zadbać o wypowiedzenie starej umowy. – mówi Katarzyna Borowska z Departamentu Komunikacji Społecznej elbląskiego Urzędu Miasta. Należy to zrobić najpóźniej do końca czerwca, a do 30 kwietnia trzeba złożyć deklarację o wysokości nowej opłaty, która zależy od tego czy będziemy segregować śmieci.

Urzędnicy już przeszkolili zarządców nieruchomości, którzy w imieniu mieszkańców będą zawierali nowe umowy dotyczące wywozu śmieci. Za kilka dni Urząd Miasta ogłosi przetarg, który wyłoni firmy wywożące nieczystości z poszczególnych dzielnic Elbląga. (mstan/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady
Smród, szczury i karaluchy

20 tysięcy ton śmieci, od dwóch lat leży na terenie sortowni odpadów w Morlinach. Góra śmieci zatruwa życie okolicznym mieszkańcom. Jest uciążliwy smród, a szczury i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV