Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ruszyła wycinka drzew na Mierzei Wiślanej

Fot. Pixabay.com

Na Mierzei Wiślanej rozpoczęła się wycinka drzew pod budowę kanału, który połączy Bałtyk z Zalewem Wiślanym. Zezwolenie na realizację inwestycji wydał wojewoda pomorski.

W asyście strażaków, policji i agencji ochrony zaczęła się dziś rano wycinka drzew na kilkusetmetrowym pasie Mierzei Wiślanej. Pracownicy Urzędu Morskiego w Gdyni, występującego jako inwestor, odgrodzili obszar nazywany już terenem budowy. Do lasu wjechały harwestery, które rozpoczęły wycinkę drzew. Prace z użyciem ciężkiego sprzętu będą prowadzone przez kolejne dni, dlatego nadleśnictwo w Elblągu wprowadziło zakaz wstępu do lasu.

To jednak nadal prace przygotowawcze – podkreślają w swoim komunikacie urzędnicy. Główne prace budowlane rozpoczną się po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą.

Ogłoszony przez Urząd Morski w Gdyni przetarg ma zostać rozstrzygnięty w marcu. Koszt budowy przekopu szacuje się na niema 900 milionów złotych. Inwestycja będzie finansowana w całości z budżetu państwa. Pierwsze statki mają przepłynąć kanałem w 2022 roku.

Autor: W. Stobby/IAR
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Zalew Wiślany, wycinka drzew
Mieszkańcy Ełku wystosowali apel do Rady Miasta. Chcą ograniczyć wycinkę drzew

Grupa mieszkańców Ełku jest zaniepokojona wycinką drzew w mieście. Wystosowała apel do Rady Miasta pod którym podpisało się 60 osób. Sprawą zajęła się komisja skarg, wniosków...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV