Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ryk silników na stadionie. W sobotę rusza prolog Rajdu Warmińskiego

17 Rajd Warmiński. Fot. Łukasz Węglewski

Prologiem na stadionie OSiR-u w Olsztynie rozpocznie się w najbliższą sobotę (24 czerwca) 20 Rajd Warmiński – Toyota 2017. Zawody są jednocześnie czwartą rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz czwartą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Właściwe ściganie na OS-ach o nawierzchni szutrowej rozpocznie się w niedzielę, startem ze strefy serwisowej przy Hotelu Manor w Olsztynie. Dla zawodników będzie to trasa o długości 50,55 km składająca się z 7 OS-ów. Dla amatorów przygotowano w ramach SKJS 6 prób sportowych o długości  24 km.

Cała trasa rajdu liczyć będzie około 150 km dla RO i 90 km dla SKJS. Przebiegać będzie w znacznej części po nowych OS-ach, a na pewno po pięknych i malowniczych drogach szutrowych Warmii. Meta usytuowana zostanie na parkingu w scenerii brzegu jeziora Ukiel.

Termin rajdu, tydzień przed Rajdem Polski w Mikołajkach sprawił, że na starcie pojawią się także zawodnicy z Włoch oraz Hiszpanii.

Rajd, podobnie jak jego dotychczasowe edycje poprzedzi Prolog na stadionie OSiR w Olsztynie, który rozpocznie się w sobotę 24 czerwca 2017 roku o godz. 17.30.

(ŁSadlak)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajdy, WRC, os
W weekend kierowcy wjadą na warmińskie szutry!

33 załogi staną do rywalizacji na trasach Rajdu Warmińskie Szutry (17-18 czerwca). Zawody stanowią drugą rundę tegorocznego InterCars Szuter Cup. InterCars Szuter Cup to cykl rozgrywany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV