Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ryn będzie gościł marszałków z całego kraju. To ostatni konwent pod przewodnictwem naszego samorządu

Zamek w Rynie. Fot. Łukasz Węglewski

Dyplomacja ekonomiczna, cyberbezpieczeństwo, ochrona zdrowia – to niektóre z tematów, jakimi zajmą się uczestnicy Konwentu Marszałków Województw w Rynie.

Warmińsko-Mazurskie po raz ostatni organizuje konwent, bo od nowego roku przewodnictwo obejmie Podkarpacie. Ideą wydarzenia jest wspieranie polityki rozwojowej i społecznej we wszystkich regionach. Tym razem rozmowy dotyczyć będą m.in. działań Ministerstwa Spraw Zagranicznych w obszarze dyplomacji ekonomicznej oraz możliwości współpracy z samorządami regionalnymi, cyberbezpieczeństwa i jego znaczenia w dzisiejszym świecie, koncepcji regionalizacji ochrony zdrowia, wdrażania usług opiekuńczych w formie teleopieki i przeciwdziałania marnowaniu żywności. Będzie też o Wielkich Jeziorach Mazurskich w polityce rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego.

Wśród zaproszonych gości są m.in. przedstawiciele resortu spraw zagranicznych, Państwowego Instytutu Badawczego i Federacji Polskich Banków Żywności. Podczas konwentu marszałek Warmii i Mazur Gustaw Marek Brzezin przekaże przewodnictwo marszałkowi Podkarpacia Władysławowi Ortylowi.

Konwent Marszałków Województw w Rynie rozpocznie się w czwartek o 14:00.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w marszałek, konwent marszałków, konwent, ryn, ochrona zdrowia, cyberbezpieczeństwo
Bliższe spotkania – 15.11.2019 r.

Cyberbezpiczeństwo i wolontariat - to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska. Rozwój Internetu daje nam nieograniczone możliwości, między innymi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV