Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ryn ma nową atrakcję turystyczną. Zakończyła się rewitalizacja zabytkowej wieży ciśnień

Wieża ciśnień w Rynie. Fot. facebook Miasto Ryn

Na najwyższej kondygnacji powstał taras widokowy, odnowiono też elewację i wnętrze budowli. Zamontowana została winda i podnośnik dla niepełnosprawnych.

Wieża, która była kiedyś częścią miejskiego systemu wodociągów, stoi na wzgórzu w sąsiedztwie dawnego cmentarza ewangelickiego. Z nowego tarasu widać panoramę Rynu i okolic, jeziora Ołów i Ryńskie oraz pokrzyżacki zamek. Po raz pierwszy będzie udostępniony turystom podczas najbliższej majówki, a na stałe – w sezonie turystycznym.

Remont kosztował ponad milion 600 tysięcy złotych. Udało się go wykonać dzięki unijnemu dofinansowaniu, przyznanemu z programu rewitalizacji miast należących do międzynarodowej sieci Cittaslow. Jej ideą jest promowanie stylu „dobrego życia” bez pośpiechu, w zgodzie z naturą i tradycją. Sieć zrzesza obecnie około 240 małych miast z 30 krajów. W Polsce należy do niej 28 miejscowości, większość z warmińsko-mazurskiego.

 

Autor: PAP
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Cittaslow, rewitalizacja, ryn
Kolej Nadzalewowa doczeka się remontu? Radni z Elbląga apelują do marszałka województwa

Elbląska rada miasta apeluje do marszałka województwa warmińsko - mazurskiego o uwzględnienie rewitalizacji Kolei Nadzalewowej na liście priorytetów zgłaszanych do rządowego programu Kolej plus. Stanowisko zgłoszone...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV