Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ryszard Górecki: UWM jest także przedsiębiorstwem pracowniczym

prof. Ryszard Górecki. Fot. Łukasz Węglewski

W Olsztynie trwa Święto Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W Porannych pytaniach Radia Olsztyn profesor Górecki mówił m.in. o tzw. inteligentnych specjalizacjach, którymi zajmuje się uniwersytet.

Chodzi o produkcję zdrowej żywności. Jego zdaniem problemem jest tu powiązanie nauki z biznesem, bo niektórych firm nie stać na uczestnictwo w programie.

Do wysłuchania rozmowy z prof. Ryszardem Góreckim zaprasza Krzysztof Kaszubski

00:00 / 00:00

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski powstał 1 września 1999 roku z połączenia trzech istniejących w Olsztynie szkół wyższych: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego. Obecnie UWM składa się z 17 wydziałów. Na 65 kierunkach kształci się 27 tysięcy studentów na studiach: stacjonarnych i niestacjonarnych oraz 600 doktorantów i 1,5 tysiąca osób na studiach podyplomowych. W ciągu 16 lat istnienia uczelni dyplomy doktorskie odebrał o 1821 doktorów.

(karp/łw/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, Poranne Pytania, Krzysztof Kaszubski, rektor
Wydział Prawa UWM zyskał pełne prawa akademickie

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk prawnych. Oznacza to, że wydział zyskał pełne prawa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV