Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ryszard Kuć rekomendowany na wiceprezydenta Olsztyna

Ryszard Kuć. Fot. Łukasz Węglewski

Dyrektor Przewozów Regionalnych w Olsztynie Ryszard Kuć uzyskał rekomendację olsztyńskiej Platformy Obywatelskiej na wiceprezydenta miasta.

Jak poinformował Jan Tandyrak – przewodniczący PO w powiecie olsztyńskim, Ryszard Kuć uzyskał zdecydowaną przewagę głosów. Jego dwaj kontrkandydaci dostali ich znacznie mniej.

Kandydaturę tę zaakceptował prezydent Olsztyna. – Pan Kuć jest mi znany, cenię jego doświadczenie zawodowe i wykształcenie. Akceptuję tę kandydaturę – powiedział Piotr Grzymowicz w rozmowie z dziennikarzem PAP.

Ryszard Kuć nie pracował dotąd w samorządzie. Od lat zawodowo jest związany z koleją. Był m.in. dyżurnym ruchu, kierował Przewozami Regionalnymi w Olsztynie, a przez rok był prezesem zarządu Przewozów Regionalnych w Warszawie. W ocenie Jana Tandyraka powołanie Ryszarda Kucia na wiceprezydenta Olsztyna powinno nastąpić po wakacjach. – W tym czasie musi uregulować swoje sprawy zawodowe – dodał przyznając, że Przewozy Regionalne, którymi od kilku lat kieruje Kuć, podlegają marszałkowi województwa warmińsko-mazurskiego.

Ryszard Kuć ma zastąpić na stanowisku wiceprezydenta Olsztyna Bogusława Szwedowicza, który pod koniec kwietnia został odwołany. Prezydent Grzymowicz tłumaczył wówczas, że Szwedowicz miał pełnić tę funkcję do czasu zakończenia budowy linii tramwajowych, a te zostały i zbudowane, i rozliczone. Bogusław Szwedowicz jest obecnie na wypowiedzeniu.

Klub prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza od wyborów samorządowych jest w koalicji z PO. Z ramienia tej partii funkcję wiceprezydenta odpowiedzialnego za oświatę i sport pełni Jarosław Słoma.

 

 (bsc/pap)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ryszard Kuć
Przyszłość Przewozów Regionalnych

Urząd Marszałkowski powierzył usługi kolejowe w regionie na najbliższych 5 lat Przewozom Regionalnym bez kolejnego przetargu. Pierwszy był nieudany, bo spółka zażądała zbyt dużej kwoty. Wiktor...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV