Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
IMIENINY: Eustachego, Faustyny, Renaty
EUR: 4.293 CHF: 3.7264
USD: 3.5821 GBP: 4.8277
Logowanie
 

Wiceminister MSWiA w Giżycku a Ryszard Petru w Olsztynie mówili o małym ruchu granicznym

Przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru wraz z posłami ugrupowania gości w Olsztynie. Fot. D. Wojciechowski

Przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru wraz z posłami ugrupowania gości w Olsztynie. Podczas spotkania z dziennikarzami na olsztyńskim Starym Mieście odniósł się m.in. do zawieszenia małego ruchu granicznego.

– Musimy pamiętać, że mamy sąsiadów i oni tworzą miejsca pracy, pozwalają nam się rozwijać ekonomicznie. Rosjanie w tej części Polski wydawali prawie 300 milionów złotych rocznie – podkreślił lider Nowoczesnej.

Ryszard Petru

Według niego, wstrzymanie małego ruchu granicznego jest sprzeczne z założeniami aktualnego rządu i planem Morawieckiego, który zakłada rozwój przedsiębiorczości. Natomiast rezygnacja z uproszczonej procedury przekraczania granicy, nie sprzyja rozwojowi, a przedsiębiorczość jest zabijana.

Ryszard Petru

Mały ruch graniczny nie został przywrócony po Światowych Dniach Młodzieży ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa państwa. Tak mówił goszczący w Giżycku wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński: – MRG sprzyjał pewnym dzianiom strony rosyjskiej, mówię pewnym, bo nie możemy o wszystkim mówić, z tego co raportują nam służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa. Ale proszę o zaufanie i takie podejście, że jeśli rząd coś jest zmuszony wprowadzić, to ma to swoje uzasadnienie. Po Światowych Dniach Młodzieży i po szczycie NATO, gdy w tak trudnych warunkach byliśmy w stanie zapewnić Polakom i milionom pielgrzymów pełne bezpieczeństwo, to zaufanie do naszych służb i rządu powinno wzrosnąć.

Jarosław Zieliński

Jak podkreślał wiceminister Zieliński, bezpieczeństwo państwa to sprawa najważniejsza. Decyzja o dalszym blokowaniu małego ruchu granicznego spotkała się z krytyką przedsiębiorców i opozycji parlamentarnej.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński na spotkaniu w Giżycku, fot. M. Zbrożek

(kan/dwoj/mzbro/as)

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w MRG, Ryszard Petru
Jacek Protas: przywrócenie Małego Ruchu Granicznego jest w naszym interesie

Zawieszenie Małego Ruchu Granicznego to szkodliwa decyzja dla mieszkańców Warmii i Mazur - mówił w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn Jacek Protas. Przyznał, że tracą na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV