Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ryzyko zakażenia COVID-19 wśród funkcjonariuszy KAS. Jeden z przestępców zataił chorobę

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiej Administracji Skarbowej, którzy odkryli nielegalną wytwórnię tytoniu w Mrągowie, przez kilka najbliższych dni będą żyć w niepewności. Okazało się, że jeden z zatrzymanych przestępców był zakażony koronawirusem, a fakt ten zataił.

– Czy oraz ilu pracowników trafi do izolacji i na kwarantannę okaże się dopiero po siedmiu dniach – informuje dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Sanepidu Janusz Dzisko.

00:00 / 00:00

Rzecznik KAS w Olsztynie starszy rachmistrz Marta Rosiak zapewnia, że praca instytucji nie zostanie sparaliżowana, bowiem część osób może pracować zdalnie przy komputerach. Przypomnijmy, iż w Mrągowie, w jednym z garaży na terenie zakładu przemysłowego funkcjonariusze KAS wykryli ponad 2 tony suszu i krajanki tytoniowej. Zabezpieczyli maszynę do cięcia tytoniu oraz 12,5 tysiąca złotych w gotówce na poczet przyszłych kar.

Na miejscu funkcjonariusze zastali dwie osoby zajmujące się przetwarzaniem tytoniu. Gdyby zatrzymany tytoń trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 1,5 mln złotych z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zatrzymanie, Janusz Dzisko, przestępcy, nielegalny tytoń, funkcjonariusze, KAS, koronawirus
Olsztyn luzuje limity. Od poniedziałku więcej miejsc w autobusach i tramwajach

Od poniedziałku będzie dostępnych więcej miejsc w autobusach i tramwajach. Zmienią się też zasady dotyczące maksymalnej liczby pasażerów transportu publicznego w Olsztynie. Obecnie autobusem i tramwajem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV