Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rząd poszukuje sposobów na skuteczniejszą walkę z ASF

Foto: PAP/Michał Zieliński

Wzmocnienie nadzoru nad Polskim Związkiem Łowieckim i skuteczniejsza walka z afrykańskim pomorem świń – to zapewnienia przedstawicieli rządu złożone podczas IV Kongresu Rolnictwa w Warszawie zorganizowanego przez OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

Przewodniczący związku Sławomir Izdebski ocenił, w związku z rozprzestrzenianiem się ASF Polsce grozi katastrofa „w postaci wyeliminowania produkcji trzody chlewnej”. Dlatego – jak mówił – rząd musi wprowadzić rozporządzenie zobowiązujące koła łowieckie do odstrzału dzików.

00:00 / 00:00

Minister środowiska Henryk Kowalczyk ocenił, że do skuteczniejszej walki z ASF ma się przyczynić nadzór państwa nad myślistwem.

00:00 / 00:00

Na Kongresie dyskutowano też o uruchomieniu platformy sprzedażowo-zakupowej „Z Gruntu Polska”. Ma ona umożliwić internetowe zakupy produktów rolno-spożywczych od poszczególnych gospodarstw.

Autor: K.Kantor za IAR
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w afrykański pomór świń
Badania potwierdziły ASF u dzików, które znaleziono w powiecie ełckim

Coraz więcej przypadków ASF na Warmii i Mazurach. Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 25 i 26 przypadku afrykańskiego pomoru świń  na terenie regionu. Badania w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV