Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed silnym mrozem. W gminie Bartoszyce z zimna zmarł 34-latek

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym mrozie w całym kraju – poinformowano w niedzielę wieczorem na Twitterze instytucji.

Nocą temperatury spadną do kilkunastu stopni poniżej zera.  W sobotę z powodu wychłodzenia organizmu zmarły dwie osoby. Jedna z nich na Warmii i Mazurach. Cztery osoby zmarły poprzedniej doby. Od początku sezonu zimowego w całym kraju jest 46 ofiar zimna.

Ostatnia, siódma, ofiara mrozów na Warmii i Mazurach została znaleziona na północy województwa. Przy drodze, niedaleko miejscowości Posłusze w gminie Bartoszyce, przechodzień zauważył zwłoki mężczyzny. Jak się okazało, był to 34-letni mieszkaniec Posłusz. Jak informuje policja, mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu. Posłuchaj relacji podkomisarz Izabeli Niedźwiedzkiej-Pardeli z warmińsko-mazurskiej policji.

Silny mróz wystąpi w najbliższych trzech dniach w większości województw. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pierwszy stopień zagrożenia w związku z silnym mrozem obowiązuje w 12 województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, części województwa śląskiego oraz części województwa dolnośląskiego.

Kolejni ludzie zmarli z powodu wychłodzenia. Reagujcie, gdy wiecie, że ktoś potrzebuje pomocy. Numer alarmowy 112

– napisało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Na Warmii i Mazurach działa bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 można uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Redakcja: BSChromy za IAR i MŚwiniarski

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, zima, bezdomni, mróz, ludzie
Silne uderzenie zimy w Polsce. Alert ze względu na mróz na Warmii i Mazurach

Ostatniej doby z wychłodzenia zmarły w kraju cztery osoby - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od początku sezonu zimowego są 44 ofiary zimna. Pierwszy stopień zagrożenia w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV