Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rzecznik przedsiębiorców wnioskuje o ukaranie naczelnika Urzędu Skarbowego w Bartoszycach za prowokację

Fot. fotolia

Pierwszy wniosek o karę dyscyplinarną dla urzędnika państwowego ma zamiar złożyć rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Chodzi o prowokację z żarówką przeciwko pracownikowi warsztatu samochodowego w Sędławkach, przeprowadzoną przez Urząd Skarbowy w Bartoszycach. Rzecznik wnioskuje do dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec naczelnika Urzędu Skarbowego w Bartoszycach.

Urząd Skarbowy zastawiając pułapkę wykorzystał odruch pomocy znajdującym się w potrzebie ludziom, co drastycznie przyczyniło się do zmniejszenia zaufania przedsiębiorców do administracji publicznej

– ocenił rzecznik przedsiębiorców Adam Abramowicz, który stwierdził naruszenie praw przedsiębiorcy przez organ państwowy.

Jak wyjaśniono w komunikacie do zdarzenia doszło 24 listopada 2017 roku

Około godziny 14 właściciel warsztatu Władysław Suszko zamknął dzienny raport kasowy, co oznacza zakończenie przyjmowania wpłat w danym dniu. W zakładzie jednak nadal był obecny mechanik. Dwie kontrolerki z Urzędu Skarbowego w Bartoszycach podjechały pod warsztat Toyotą Avensis z niesprawnym przednim reflektorem i tylnym światłem. Naprawy dokonał znajdujący się w warsztacie mechanik podłączając odłączoną wtyczkę i montując w aucie prywatną, używaną żarówkę. Za usługę wziął oferowane mu 10 złotych. Ponieważ nie mógł wprowadzić do rejestru VAT 2,3 zł należnego podatku, dokonujące prowokacji urzędniczki ukarały go 500-złotowym mandatem.

Mechanik odmówił przyjęcia mandatu, więc Urząd Skarbowy w Bartoszycach sporządził wniosek do Sądu Rejonowego o ukaranie go za wykroczenie skarbowe. Batalia o żarówkę ostatecznie zakończyła się w sądzie, który uznał winę pracownika warsztatu ale odstąpił od wymierzenia mu kary.

 

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, Bartoszyce, Urząd Skarbowy, samochód, kara, warsztat, przedsiębiorca, mechanik, żarówka, Izba Administracji Skarbowej, Sędławki
„Samochód odbijał się od krawężników”. Pijany kierowca nie był w stanie jechać

Gdy kierujący fordem stanął na jednej z osiedlowych uliczek Elbląga, inny kierowca podbiegł i wyrwał mu kluczyki ze stacyjki. Następnie mężczyzna zadzwonił po policję. Okazało się,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV