Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„S16 jest konieczna, żeby walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym regionu”. Grupa radnych sejmiku chce walczyć o budowę drogi

Fot. A.Skrago

Po konsultacjach część lokalnych samorządów sprzeciwiła się inwestycji, dlatego radni PiS chcą, by sejmik wojewódzki opowiedział się za rozpoczęciem budowy.

Radni Prawa i Sprawiedliwości podczas zwołanej konferencji prasowej argumentowali, że budowa drogi numer 16 jest konieczna, żeby walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym regionu. Ich zdaniem trasa ekspresowa byłaby też bardziej bezpieczna i ekologiczna, niż droga, którą teraz poruszają się kierowcy.

Po proteście złożonym przez cztery samorządy: Orzysza, Mikołajek, Rynu i Mrągowa, które nie chcą budowy nowej trasy numer 16, radni wojewódzcy PiS złożyli projekt uchwały do sejmiku wojewódzkiego. Zakłada on poparcie rozpoczęcia tej inwestycji. Chodzi o 80-kilometrowy odcinek trasy od Mrągowa do Ełku. Wnioskiem radnych sejmik zajmie się podczas najbliższej sesji 28 maja.

Fot. A.Skrago

Fot. A.Skrago

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Mazury, Mrągowo, Prawo i Sprawiedliwość, Orzysz, mikołajki, ryn, sejmik, droga krajowa, DK-16, szesnastka
Iwona Arent: Zadaniem komisji śledczej ds. Amber Gold nie było szukanie złota

-Chcieliśmy sprawdzić i chcieliśmy pokazać, jak działały służby państwowe, które powinny zablokować proceder oszukania setek ludzi na ponad 800 milionów złotych - powiedziała w Porannych pytaniach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV