Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są dodatkowe pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników


Są dodatkowe pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ARiMR. Rolnicy mogą składać wnioski w bankach współpracujących z Agencją.

Pomoc Agencji polega na płaceniu za kredytobiorcę części oprocentowania kredytu udzielanego przez bank. W efekcie rolnik ma tańszy kredyt niż w przypadku, gdyby korzystał z kredytu komercyjnego. Kredyty inwestycyjne mogą być przeznaczone na zakup gruntów rolnych, budowę i modernizację budynków służących do produkcji rolnej oraz tworzenie infrastruktury gospodarstw, zakup maszyn i urządzeń rolniczych.

Kwota kredytów inwestycyjnych dla jednego gospodarstwa rolnego wynosi 5 mln zł, natomiast działy specjalne produkcji rolnej mogą uzyskać kredyty do wysokości łącznie 8 mln zł. W przypadku kredytów przeznaczonych na przedsięwzięcia w zakresie przetwórstwa kwota kredytu wynosi do 16 mln zł. Łączna pula środków na kredyty wyniesie ponad półtora miliarda złotych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie agencji – arimr.gov.pl

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, rolnik, ARiMR
Kultura przeniosła się do sieci. Artyści i instytucje mogą liczyć na finansowe wsparcie

Instytucje kultury i artyści otrzymają finansowe wsparcie z programu "Kultura w sieci". Jego łączna wartość wynosi 20 milionów złotych. Dotacja składa się z dwóch elementów. 15 milionów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV