Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są pieniądze na nawadnianie gospodarstw. Jakie warunki muszą spełnić rolnicy?

Od dziś rolnicy mogą ubiegać się o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Wnioski można składać do 20 kwietnia w oddziałach regionalnych i biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc finansowa to maksymalnie 100 tysięcy złotych.

Maciej Ruba z Agencji wyjaśnia, że o pomoc mogą starać się rolnicy posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej jednego hektara i nie większej niż 300 hektarów, a wsparcie jest przyznawane w formie refundacji.

00:00 / 00:00

Ekspert z Agencji zaznacza, że rolnik może ubiegać się o pomoc po przekroczeniu minimalnego poziomu kosztów inwestycji.

00:00 / 00:00

Maciej Ruba dodał, że punkty są przyznawane m.in. za modernizację istniejącego systemu do nawadniania gospodarstwa czy za inwestycje, które doprowadzą do powiększenia nawadnianego obszaru.

Rolnicy mogą sfinansować z tego programu m.in. budowę studni i zbiorników; zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem.

 

Źródło: IAR
Redakcja: P. Karpiszen/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, wniosek, ARiMR, dotacja, nawadnianie gospodarstw
Coraz dłuższa lista zarzutów wobec „agenta Tomka”. Nowe dotyczą prania brudnych pieniędzy. Jest wniosek o areszt tymczasowy

Tomasz K., znany w mediach jako "agent Tomek", usłyszał w prokuraturze regionalnej w Białymstoku kolejnych dziewięć zarzutów. Były poseł PiS i były agent CBA Tomasz K....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV