Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
Logowanie
 

Są pieniądze na programy pomocowe dla rolników. Sprawdź, do kiedy można składać wnioski

fot. Przemysław Getka

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom o możliwości składania wniosków na różne programy pomocowe. Mówili o tym na konferencji prasowej szefowie regionalnego oddziału.

Do 21 października Agencja przyjmuje wnioski na działanie pod nazwą „premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”. Chodzi o to, żeby właściciele małych gospodarstw zróżnicowali swoje źródła dochodu i powoli się przekwalifikowywali. W przypadku stworzenia dwóch miejsc pracy można dostać nawet 250 tysięcy złotych bezzwrotnej premii.

Z kolei do 22 listopada rolnicy mogą składać wnioski w ramach obszaru E, czyli modernizacji gospodarstw rolnych. Chodzi o pomoc na nawadnianie. Refundację kosztów można dostać na przykład za zakup urządzeń, wykonanie ujęcia wody lub zbiornika retencyjnego.

Kierownicy regionalnej Agencji, wspomnieli również o trwającym naborze na pomoc za straty w uprawie. O takie wsparcie mogą ubiegać się producenci, u których oszacowano co najmniej 30% strat w uprawie. Agencja przypomina również, że nie ma nic wspólnego z SMS-ami, które otrzymują niektórzy rolnicy. Oszuści piszą w nich, że rolnik może stracić zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich, bo został wytypowany do kontroli.

Osoby podszywające się pod pracowników Agencji próbują wyłudzić też pieniądze poprzez wykonanie przelewów internetowych. ARiMR radzi ignorować takie wiadomości i sugeruje blokować ich nadawcę.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo
Nagranie Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz niskie ceny zbóż i wołowiny. Urszula Pasławska krytykuje działania resortu rolnictwa

Nagranie reprymendy, której udziela minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski pracownikom Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa było tematem konferencji prasowej Urszuli Pasławskiej. Posłanka ubiegająca się o reelekcję...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV