Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są pieniądze na ratowanie Zamku Krzyżackiego w Kętrzynie. Zabytkowy obiekt otrzyma ministerialne wsparcie

Remont Zamku Krzyżackiego w Kętrzynie. Fot. A. Dybcio

Znalazły się pieniądze na ratowanie Zamku Krzyżackiego w Kętrzynie. 100 tysięcy złotych  zamek dostanie od ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wzmocnienie stropów sali parterowej. Wniosek w imieniu gminy miejskiej napisało Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Jak zapewniają władze miasta kolejne wnioski są już w przygotowaniu i na tym jednym starania się nie kończą.

Kętrzyński Zamek Krzyżacki został wzniesiony w drugiej połowie XIV wieku. Budowla gotycka znajduje się na wzgórzu nad rzeką Guber. Obecnie w zamku mieści się m.in. Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Muzeum posiada liczne zbiory z okresu od XV do XIX w. pochodzące z okolicznych kościołów i pałaców, które tworzą ekspozycje stałe. Zobaczyć można m.in. jedyną w Europie dziecięcą chorągiew pogrzebową oraz zbiór rzeźb gotyckich.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, remont, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Droga wojewódzka 507 doczekała się remontu. To drugi etap rozbudowy trasy Braniewo-Pieniężno

W Olsztynie podpisano umowę z wykonawcą robót budowlanych na drodze wojewódzkiej nr 507 Braniewo – Pieniężno. Trasa zostanie wyremontowana na odcinku Wola Lipowska - Pieniężno. Zakres...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV