Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są pieniądze na ratownictwo medyczne. Sześć nowych ambulansów wyjedzie do potrzebujących

Fot. A. Podbielska

Ratownictwo medyczne na Warmii i Mazurach będzie lepiej wyposażone. Już niedługo na  pomoc  wyjedzie 6 nowych ambulansów, zostanie też zakupiony sprzęt do szpitalnych oddziałów ratunkowych. Pieniądze pochodzą z  rezerw budżetowych, które rozdysponował między samorządy wojewoda Artur Chojecki.

Nowe karetki trafią do Biskupca, Bartoszyc, Działdowa, Ełku, Ostródy i Piszu. Na ambulanse w sumie przeznaczono prawie milion 300 tysięcy złotych.

Nigdy sprzętu, i to dobrego, za dużo. Cieszymy się z całego sprzętu, na który otrzymano dofinansowanie, ale najbardziej cieszymy się z karetki, która powędruje do Biskupca.

– mówiła Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.

Posłuchaj

Wojciech Prokocki, starosta powiatu bartoszyckiego również przyznał, że cieszy się z dotacji i liczy, że każdy potrzebujący na tym skorzysta.

228 tysięcy złotych przeznaczonych jest na zakup ambulansu. Pozostałe dwie kwoty dotyczą doposażenia szpitalnego oddziału ratunkowego.

Samorządy z całego regionu podpisały z wojewodą umowy na zakup sprzętu ratownictwa medycznego na kwotę ponad dwóch i pół miliona złotych. Za te pieniądze zostaną kupione m.in. respiratory, kardiomonitory i łóżka transportowe.

Fot. Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Autor: A. Skrago
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ambulans, dofinansowanie, ratownictwo medyczne
Wieża bramna w Braniewie. Fot. Sławomir Ostrowski
Wieża bramna z Braniewa zostanie odnowiona. Unia Europejska da 3 mln zł

Władze miejskie Braniewa uzyskały 3 miliony złotych unijnego dofinansowania na odrestaurowanie XIII-wiecznej wieży bramnej, uważanej za najstarszą budowlę na Warmii. Po zakończeniu prac  będzie tam działał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV