Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są pieniądze na ratownictwo wodne. Wsparcie otrzymało sześć organizacji

Fot. Fotolia.com

Sześć organizacji dbających o bezpieczeństwo na akwenach Warmii i Mazur dostanie w tym roku 450 tysięcy dotacji samorządowej.

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdecydował, że ponad 150 tysięcy otrzyma w 2020 roku Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Ponad 130 tys. zł wesprze działalność Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku na zapewnienie bezpieczeństwa na Wielkich Jezior Mazurskich. 60 tysięcy znajdzie się na koncie elbląskiego WOPR, a 41 tysięcy Mazurska Służba Ratownicza z siedzibą w Okartowie działająca na Jeziorze Śniardwy i południowych akwenach Wielkich Jezior Mazurskich.

7 tys. zł otrzyma Ochotnicza Straż Pożarna w Szeligach – Jednostka Ratownictwa Wodnego na realizację zadania „Bezpieczne lato 2020”. Dotację dostanie Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych z siedzibą w Strzelnikach koło Orzysza. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in.na szkolenia ratowników wodnych.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratownictwo, ratownik, wopr, dotacja
Niepubliczne przedszkola dopominają się pieniędzy za nieprawidłowo naliczane dotacje. Problem dotyczy 3 miast

Niepubliczne przedszkola żądają pieniędzy od samorządów. W województwie warmińsko-mazurskim problemy mają 3 miasta. W całej Polsce problem może dotyczyć nawet ponad 300 miast, na Warmii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV