Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są wstępne wyniki sekcji zwłok rosyjskiej piłkarki ręcznej. Prokuratura czeka na pisemną opinię biegłego


Znamy wstępne wyniki sekcji zwłok 21-letniej reprezentantki Rosji.

Kobieta zmarła po mistrzostwach Europy w plażowej piłce ręcznej w Starych Jabłonkach.

Biegły, po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok, wypowiedział się wstępnie, że najprawdopodobniej przyczyną zgonu kobiety było utonięcie. Prokuratura oczekuje na pisemną opinię biegłego w tym zakresie.

– przekazała Radiu Olsztyn prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

W nocy po zakończeniu mistrzostw – z niedzieli na poniedziałek – zawodnicy kąpali się w jeziorze Szeląg Mały. Skakali do wody z pomostu, w miejscu gdzie było to zakazane. Rosjanka po skoku wypłynęła na powierzchnię, ale nie oddychała. Mimo reanimacji, nie udało się jej uratować.

Prokuratura Rejonowa w Ostródzie prowadzi w tej sprawie śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Okoliczności śmierci Rosjanki bada też policja. W najbliższych dniach zaplanowane są przesłuchania osób, których zeznania mogłyby pomóc w ustaleniu okoliczności śmierci 21-latki. Federacja Piłki Ręcznej Rosji zapowiedziała pełną pomoc polskim śledczym.

Ekaterina Korolewa urodziła się w 1998 roku w Krymsku. Trenowała piłkę ręczną od 15. roku życia. Grała na pozycji lewoskrzydłowej, występowała w młodzieżowej reprezentacji Rosji.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sekcja zwłok, Rosjanka, prokuratura okręgowa w Elblągu
Sekcja zwłok potwierdziła samobójstwo 17-latka z Ełku

Samobójstwo było przyczyną śmierci podopiecznego placówki opiekuńczo-wychowawczej z Ełku. Dziś poznaliśmy wyniki sekcji zwłok. Ciało 17-latka znalazł w niedzielę pracownik placówki. - Chłopak mieszkał w niej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV