Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są wytrzymałe i mogą przetrwać nawet do świąt. Oryginalne rośliny zdobią centrum Elbląga

Fot. M. Stankiewicz

Na kwietnikach w centrum Elbląga pojawiła się kapusta. Ta jesienna dekoracja zastąpiła letnie rośliny. Jeśli aura będzie sprzyjać, to kapuściane główki mają szanse przetrwać do zimy.

Kapusty ozdobne posadzone zostały w Elblągu po raz pierwszy dwa lata temu. Ich pojawienie się wzbudziło dyskusję, teraz już chyba elblążanie polubili te rośliny, tym bardziej że są one dość trwałe. Mamy ją w czterech odmianach, jeśli nie będzie mrozów to mają one szansę przetrwać do świąt – wyjaśnia Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. Kapusty są w białe, fioletowo – różowe oraz w odcieniach zieleni. W kompozycjach towarzyszą im tradycyjne chryzantemy.

Dodajmy, Zieleń Miejska prowadzi doroczne jesienne porządki. Wszystkie liście i obumarłe rośliny zwożone są do kompostowników. Zdaniem fachowców powstała dzięki temu ziemia liściowa jest doskonałej jakości. Elbląska Zieleń Miejska używa jej do upraw ogrodniczych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dekoracje, Leon Budzisiak
Kwietne dywany zdobią Elbląg. Miasto uczciło m.in 20-lecie wizyty papieża i jubileusz wstąpienia Polski do NATO

Rok 2019 dla Elbląga to rok ważnych rocznic. Kilka z nich można znaleźć na kwietnych kobiercach zdobiących miasto. To m.in. 20-lecie wizyty papieża Jana Pawła II...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV