Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są zarzuty dla rodziców 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka. Odpowiedzą za znęcanie się i zabójstwo

Fot. Fotolia

Zarzuty znęcania się i zabójstwa postawiła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach rodzicom 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka. Jak wykazały badania, dziecko zostało także zgwałcone.

Przyczyną śmierci był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu – taką informację przekazał w poniedziałek rzecznik prokuratury Ryszard Tomkiewicz.

00:00 / 00:00

Rodzicom niemowlęcia postawiono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znęcania się nad dziewczynką od kwietnia 2019 czyli od czasu, kiedy dziecko wróciło z rodziny zastępczej do biologicznych rodziców. Znęcanie polegało na uderzaniu dziecka w różne części ciała. Drugi zarzut dotyczy zabójstwa 22 czerwca, kiedy to dziewczynka „była uderzana tępym, twardokrawędzistym narzędziem”.

Sekcja zwłok wykazała, że niemowlę miało serce przebite złamanym żebrem. Prokuratura nie precyzuje, czym było uderzane dziecko. Jak powiedział prokurator, mógł to być młotek lub wałek. Niemowlę mogło być także uderzone o rant biurka albo stołu. Dziewczynka doznała krwotoku wewnętrznego i uszkodzenia mózgu. Została także zgwałcona.

Jak dodał prokurator, 35-letnia matka dziecka i 45-letni ojciec w czasie przesłuchania po postawieniu zarzutów nie przyznali się do winy. Prokuratura złożyła wniosek do sądu o aresztowanie obojga podejrzanych. Rozpatruje go w obecnie sąd w Suwałkach. Jak podał prokurator, kobieta i mężczyzna nie byli wcześniej karani. 35-latka miała jeszcze trójkę dzieci, każde z innego związku. Dzieci mieszkają u swych ojców.

Prokurator powiedział, że o śmierci dziecka w piątek powiadomił adwokat, który został wcześniej wezwany przez podejrzaną. Rzecznik oleckiej policji Justyna Sznel informowała w sobotę, że w piątek po godz. 20 policja otrzymała wiadomość o śmierci dziecka. Przybyły na jej wezwanie lekarz potwierdził zgon niemowlęcia.

 

Autor: Agnieszka Libudzka (PAP)/IAR
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dziecko, zabójstwo, uwaga
Śmierć niemowlęcia w Olecku. Policja zatrzymała rodziców dziecka

O śmierci 9-miesięcznego dziecka w jednym z mieszkań w Olecku poinformowała w sobotę policja. Decyzją prokuratora policja zatrzymała jego rodziców. Rzecznik oleckiej policji Justyna Sznel poinformowała,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV