Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd apelacyjny podwyższył wyrok Rosjaninowi oskarżonemu o zabójstwo mieszkanki Dobrego Miasta

Fot. Fotolia.com

Sąd Apelacyjny w Białymstoku zmienił wyrok Rosjaninowi oskarżonemu o zabójstwo mieszkanki Dobrego Miasta.

Jak poinformował sędzia Janusz Sulima sąd uznał, że oskarżony działał z zamiarem bezpośrednim i podwyższył karę do 14 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Kaliningradu 31-letni Dymitrij A. przemycał papierosy. Sprzedawał je także mieszkance Dobrego Miasta, która handlowała alkoholem oraz nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i z tego powodu była już ofiarą napadów.

W maju ubiegłego roku rano o 5 zabójca przyjechał do kobiety z papierosami. Doszło do awantury i szarpaniny. Mężczyzna udusił kobietę, zabrał rejestrator z twardym dyskiem z monitoringu zainstalowanego w domu i o godz. 9  wyjechał z Polski.

Kluczowym dowodem w sprawie był zapis z monitoringu zabezpieczonego z kamery należącej do spółki mieszczącej się po sąsiedzku z domem, w którym mieszkała kobieta.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wymierzył zabójcy karę 10 lat więzienia. Apelację od tego wyroku wnieśli zarówno prokurator jak i obrońca oskarżonego. Oskarżyciel publiczny domagał się wymierzenia mu kary 25 lat pozbawienia wolności. Z kolei obrońca oskarżonego wnioskował o zakwalifikowanie czynu oskarżonego jako nieumyślnego spowodowania śmierci i wymierzenie mu stosownej kary bądź też złagodzenie kary wymierzonej.

Wyrok 14 lat więzienia jest prawomocny.
Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok
Sąd uniewinnił mężczyznę, który był oskarżony o stalking. „Kobieta poczuła, że mam pieniądze i chciała je wyłudzić”

Oskarżony o stalking Jan G. spod Elbląga - niewinny. Sąd uznał, że stalkingu w ogóle nie było. Proces 65-letniemu rolnikowi wytoczyła o 20-lat młodsza kobieta, która...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV