Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd Apelacyjny skazał Tunezyjczyka za zabójstwo pod kebabem w Ełku

fot. Przemysław Getka

Na 12 lat więzienia skazał Sąd Apelacyjny w Białymstoku Tunezyjczyka, oskarżonego o zabójstwo 21-latka koło baru z kebabem w Ełku. Sąd odwoławczy utrzymał karę, choć uznał, iż sprawca działał z zamiarem nie bezpośrednim, a ewentualnym zabójstwa.

Orzeczenie jest prawomocne. Skazany był kucharzem w tym ełckim barze; to od awantury w lokalu zaczęło się całe zajście w noc sylwestrową 2016/2017. Gdy z baru wybiegł młody mężczyzna, zabierając bez płacenia dwie butelki napojów, w pościg ruszył Tunezyjczyk oraz właściciel lokalu, z pochodzenia Algierczyk. Gdy dogonili 21-latka, doszło do szarpaniny, podczas której chłopak został pchnięty nożem. Wskutek odniesionych obrażeń zmarł.

Właściciel lokalu został oskarżony o udział w bójce i nieudzielenie pomocy rannemu; już wcześniej dobrowolnie poddał się karze roku więzienia w zawieszeniu.

Tunezyjczyka oskarżono o zabójstwo i udział w bójce z użyciem noża; do takiego zarzutu nie przyznał się przez całe postępowanie. W czerwcu 2019 roku Sąd Okręgowy w Suwałkach skazał go na 12 lat więzienia. Orzekł też, iż skazany ma zapłacić matce i siostrze 21-latka, które miały w sprawie status oskarżycielek posiłkowych, w sumie 70 tys. zł zadośćuczynienia.

Jego obrońca w apelacji wnioskował o uniewinnienie, ewentualnie uchylenie wyroku i zwrot sprawy do pierwszej instancji lub o łagodniejszą karę. Apelację złożył też pełnomocnik rodziny zmarłego; chciał kary 25 lat więzienia.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: Robert Fiłończuk (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, wyrok, zabójstwo, Bar, sąd apelacyjny, tunezyjczyk, kebab, uwaga
W Olsztynie zatrzymano członka Zarządu Głównego WOPR. To efekt śledztwa ws. korupcji i nielegalnego nadawania uprawnień

Członek Zarządu Głównego WOPR zatrzymany w związku z nielegalnym nadawaniem uprawnień w ruchu wodnym. W 2018 roku olsztyńscy policjanci uzyskali informacje na temat przestępczego procederu polegającego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV