Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie w sprawie „mafii paliwowej”

Dowody w sprawie „mafii paliwowej” zebrano w 132 tomach akt. Fot. Sąd Okręgowy w Olsztynie

Szefem zorganizowanej grupy przestępczej był Grzegorz M. pseudonim „Predator”, który niecałe 2 lata temu usłyszał wyrok 10 lat więzienia i 300 tysięcy złotych grzywny.

Dowody w tej sprawie zebrano w 132 tomach akt. Korekta wyroku nastąpiła jedynie w odniesieniu do jednego z oskarżonych, który został uniewinniony od popełnienia dwóch z dziesięciu zarzucanych mu czynów. W rezultacie został skazany na 2 lata i 4 miesiące więzienia oraz grzywnę 35 tysięcy złotych.

Z tytułu niezapłaconych podatków VAT przestępcy oszukali skarb państwa na ponad 40 milionów złotych. Grzegorz M. od lat działał w olsztyńskim świecie przestępczym i był prawomocnie skazany między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Paliwo, które miało być przedmiotem wyłudzeń podatku VAT, pochodziło z Litwy, Łotwy i Niemiec. Rzekomymi partnerami biznesowymi były między innymi spółki z Łotwy.

 

Autor: M.Świniarski/M.Lewiński
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, apelacja, Predator, sąd apelacyjny, mafia paliwowa
Sąd Okręgowy w Olsztynie odmówił ekstradycji matki z dzieckiem

Olga R. była podejrzana o porwanie we Francji małoletniej córki w 2014 i 2016 roku. Sąd orzekł, że kobieta wyjechała za granicę, bo jej partner był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV