Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd Najwyższy zdecydował. Znamy wyrok w sprawie zgwałconej tłumaczki

Fot. fotolia

Sąd Najwyższy oddalił jako oczywiście bezzasadną kasację od wyroku Sądu Okręgowego w Elblągu w sprawie oskarżonych o gwałt ratowników medycznych.

Sąd Okręgowy w Elblągu skazał Mariusza C. na karę dwóch lat pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania oraz uniewinnił drugiego oskarżonego – Jarosława G. Ponadto kazał Mariuszowi C. zapłacić pokrzywdzonej 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Przypomnijmy, iż sprawa dotyczyła wydarzeń z września 2013 roku, podczas szkolenia w Kaliningradzie z udziałem pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Po powrocie do kraju polska tłumaczka, która towarzyszyła grupie szkoleniowej, zgłosiła się na policję, zawiadamiając, że została zgwałcona.

W maju 2015 r. Sąd Rejonowy w Elblągu uznał obu mężczyzn za winnych. Mariusz C. za gwałt został skazany na karę dwóch lat więzienia z zawieszeniem na pięć lat, natomiast Jarosław G. został skazany na karę ośmiu miesięcy więzienia z zawieszeniem na trzy lata. Mężczyźni musieli też zapłacić 40 tysięcy złotych zadośćuczynienia pokrzywdzonej.

Ten wyrok wywołał protesty organizacji i środowisk kobiecych. Apelację złożyli zarówno prokurator, jak i obrońcy oskarżonych, a także pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, sąd okręgowy, ratownik medyczny
Oficerowie wojska, którzy z znieważyli policjantów i strażnika miejskiego usłyszeli wyroki

Jest prawomocny wyrok w sprawie grzywien dla trzech oficerów wojska, którzy wszczęli awanturę i znieważyli policjantów i strażnika miejskiego w jednym z hoteli w Giżycku. Muszą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV