Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd przesłucha oskarżonych zanim wyda orzeczenie w sprawie korupcji w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie

Sąd Rejonowy w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Zamiast wyroku – będzie kolejna rozprawa. Sąd Rejonowy w Olsztynie – wbrew zapowiedziom – nie wydał orzeczenia w sprawie korupcji w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

Oskarżonych jest 5 osób: trzy urzędniczki z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie – w tym była dyrektor departamentu odpowiedzialnego za rozdzielanie funduszy unijnych – urzędnik z Urzędu Gminy Dywity oraz prywatny przedsiębiorca z Zabrza. Całą piątkę łączy osoba olsztyńskiego biznesmena Władysława B. – urzędnicy mieli mu przekazywać informacje o przetargach, natomiast biznesmen z Zabrza, który miał skorzystać z jednej z tych informacji, płacąc za to Władysławowi B. łapówkę.

Sąd Rejonowy miał dziś (5.04.) wydać wyrok w sprawie całej piątki, ale sędzia Krzysztof Matysiak postanowił wznowić przewód sądowy. Celem wznowienia jest uzupełnienie materiału dowodowego. Zamierzam przesłuchać oskarżonych, przede wszystkim urzędników, oraz Władysława B. Mam nadzieję, że to będzie dość krótka rozprawa – zapowiada.

Kolejna rozprawa – 26 kwietnia.

Przypomnijmy – w tej samej sprawie w ubiegłym roku skazano 3 osoby: olsztyńskich przedsiębiorców Władysława B. i Tadeusza Z. oraz Igora H., byłego dyrektora departamentu polityki jakości w Urzędzie Marszałkowskim. Igor H. przyjął od biznesmenów przynajmniej 20 tysięcy złotych łapówki za ustawienie przetargu na promocję regionalnej żywności. Wszyscy trzej dobrowolnie poddali się karze. Zostali skazani na kary więzienia w zawieszeniu oraz kary grzywny.

Andrzej Piedziewicz/A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w korupcja, Urząd Marszałkowski
Przed sądem rejonowym w Olsztynie zakończył się proces 5 osób oskarżonych o korupcję w warmińsko-mazurskim urzędzie marszałkowskim

Prokurator zażądał kar więzienia w zawieszeniu, grzywien, a także zakazu pracy w administracji. Sąd odroczył publikację wyroku do 5 kwietnia. Akt oskarżenia, który przygotowała olsztyńska prokuratura...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV