Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sąd oddalił pozew byłej celniczki przeciwko dyrektorowi Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie

Była funkcjonariuszka służby celnej Monika P. domagała się od dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych. Sąd Okręgowy w Olsztynie oddalił powództwo.

Monika P. wnioskowała o 30 tysięcy złotych za rozstrój zdrowia oraz 10 tysięcy złotych za naruszenie dóbr osobistych. Argumentowała, że początkowo awansowana i nagradzana za szczególne osiągnięcia, zaczęła być lekceważona przez bezpośredniego przełożonego. Robert T. miał ją traktować w sposób dyskryminujący, co miało doprowadzić kobietę do rozstroju zdrowia. Sytuacja trwała od końca 2009 roku do połowy 2012 roku.

Sąd Rejonowy w Olsztynie prawie rok temu uwzględnił powództwo Moniki P. i zasądził na jej rzecz kwotę 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia. W apelacji Sąd Okręgowy w Olsztynie oddalił jednak powództwo, wskazując na nieprawidłową ocenę materiału dowodowego przez Sąd Rejonowy.

Sąd odwoławczy wskazał też, że Monika P. była funkcjonariuszem służby mundurowej, co do której wymagania związane z dyspozycyjnością, podległością służbową oraz wykonywaniem poleceń służbowych są o wiele wyższe niż w normalnej pracowniczej sytuacji. Sąd zauważył też pewne niedociągnięcia w sposobie traktowania podwładnej, ale nie miało to znamion naruszenia godności.

Wyrok jest prawomocny.

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pozew, celniczka, sąd okręgowy, oddalenie
Bezwzględne więzienie za okrucieństwo wobec zwierząt. Gospodarstwo w Cielętniku nazywano farmą grozy

 Stefan D., obywatel Niemiec ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad zwierzętami gospodarskimi. Został też oskarżony o kradzieże, fałszowanie paszportu klaczy i posiadanie amunicji bez zezwolenia. Jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV