Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
IMIENINY: Maury, Milany, Tomasza
EUR: 4.2746 CHF: 3.6807
USD: 3.5651 GBP: 4.8369
Logowanie
 

Sąd Okręgowy nie odstąpi od budowy nowej siedziby w Elblągu

protest mieszkańców osiedla przeciwko budowie w sąsiedztwie 11-piętrowego gmachu sądu, fot. M. Stankiewicz

Powiedziała Radiu Olsztyn prezes Ewa Pietraszewska. Inwestycja przy ul. Płk. Dąbka planowana była przez lata.

Teraz są na ten cel przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości pieniądze, jest dobry projekt i wykonawca, który już wkroczył na plac budowy.

W najbliższych dniach prezes elbląskiego sądu planuje zwołanie specjalnej konferencji w związku z protestem mieszkańców Osiedla Gwiezdna, którzy zapowiedzieli blokadę miejsca budowy. Nie chcą oni 11- piętrowego gmachu, bo boją się zaciemnienia swoich mieszkań, problemów z dojazdem i parkowaniem.

Przypomnijmy, budowa nowej siedziby Sądu Okręgowego i Rejonowego w Elblągu jest opóźniona o kilka lat z powodu skarg składanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową Sielanka. Wszystkie zostały odrzucane przez sądy coraz wyższych instancji.

Prezes Ewa Pietraszewska uważa, że mimo tych początkowych problemów elblążanie zaakceptują tę konieczną dla regionu inwestycję:

Sad Elblag

Nowa siedziba sądów w Elblągu ma być najnowocześniejsza w Polsce. Kosztować będzie 55 mln złotych. Budowa potrwa 4 lata. (Stank/as)

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej

Żołnierze 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej obchodzą dziś (23.08) swoje święto. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą św. w Kościele Garnizonowym. Po nabożeństwie zgromadzeni przejdą na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV